Skôr než začnete cvičiť na strojoch DKN, odporúčame Vám prečítať si nasledujúci zoznam možných kontraindikácií. Ak si nie ste absolútne istí, obráťte sa na Vášho lekára. 

 

KONTRAINDIKÁCIE

 •      Tehotenstvo
 •      DVT/Hlboká žilová trombóza
 •      Kardiovaskulárne ochorenia
 •      Čerstvé rany po operácii alebo chirurgickom zásahu
 •      Syntetické/umelé kĺby
 •      Pruh/choroba platničiek/spondylolysis
 •      Ťažká cukrovka
 •      Epilepsia
 •      Akútne ochorenia/zápalové procesy
 •      Ťažká migréna
 •      Používanie kardiostimulátoru
 •      Čerstvo aplikované vnútromaternicové teliesko, kovové kĺby, skrutky.
 •      Nádorové ochorenia
 •      Problémy so sietnicou/nefunkčná sietnica

 

 

Whole Body Vibration - Vibrácie v celom tele - cvičenie, ktoré Vás baví

 

Cvičenie na vibračnej plošine

Čím Vás uchváti? V stručnosti povedané, bude Vás baviť hneď z troch zásadných dôvodov:

Za prvé: nemusíte nikde hopsať hodinu či dve, za 15 minút máte precvičené celé telo, všetky svalové partie, vrátane strečingu a záverečnej relaxačnej masáže (takže cvičenie v pohode zvládnete aj počas obedovej prestávky, čo sa v dnešnej hektickej dobe celkom hodí).

Za druhé: konečne v ňom objavíte pohyb, ktorý Vás naozaj bude baviť, ktorý Vás nadchne, bez ktorého sa už nezaobídete - čo si budeme rozprávať, endorfíny sú vážne návykové!

Za tretie: po dvoch mesiacoch máte pevnejšie telo a ďalšie kilá dole. 

O čo vlastne ide? O cvičiacu plošinu, ktorá využíva vibračné technológie (horizontálne aj vertikálne). Pri statických postojoch sú svaly nútené reagovať na vibrácie. Zapojíte tak až 95% svalových vlákien, čím sa cvičenie stáva naozaj veľmi účinným. Pri klasickom posilňovaní alebo aeróbnom cvičení nikdy nezapojíte toľko svalových vlákien a precvičíte vždy len určité partie. Vibračný tréning je navyše príjemný, pohodlný a časovo nenáročný.

Podčiarknuté, sčítané: v súčasnosti ide o najefektívnejšiu cvičebnú metódu!

Kto na ňom môže cvičiť? Vibračná plošina DKN je určená pre individuálnych užívateľov, milovníkov fitness, ale aj profesionálnych športovcov. Každopádne na ňom môže začať cvičiť skutočne každý bez ohľadu na to, či má, alebo nemá kondíciu! S cvičením sa môže začať v akomkoľvek veku. Veď vibračné cvičenie slúži práve k tomu, aby človek získal dobrú fyzickú kondíciu, aj keď reálne začína od nuly.            

Aké sú hlavné výhody cvičenia na vibračnej plošine?
 Zvyšuje svalovú silu, nárast svalovej hmoty
, dokáže rýchlo a správne tvarovať postavu i redukovať celulitídu. Z výskumov vyplýva, že ľudia, ktorí cvičili na DKN vibračnej plošine 6 mesiacov 2-3x týždenne, zredukovali pomarančovú kožu na stehnách a zadku až o 36% ! 
Zlepšuje pohyblivosť, koordináciu a rovnováhu. Zo zdravotného hľadiska zvyšuje hustotu kostného tkaniva a cirkuláciu krvi. Vibračnú plošinu môžete použiť na zotavenie a regeneráciu. Pomáha ľuďom s artrózou, parkinsonovou chorobou, sklerózou multiplex, osteoporózou a nadváhou.

10 dôvodov, prečo cvičiť na vibračnej plošine DKN

1. Môže na nej cvičiť každý - cviky sa dajú prispôsobiť danému človeku (od laika až po vrcholových športovcov).
2. Tréning je časovo nenáročný - za 15 minút máte odcvičené.
3. Je efektívna (zapája sa až 95% svalových vlákien). Vďaka vibráciám ľudia pocítia správnu aktiváciu daného svalu. Zrazu vedia, ako konkrétny sval zapojiť a v tom spočíva podstata vibračného cvičenia.
4. Pri pravidelnom cvičení sa objavujú viditeľné výsledky.
5. Má pozitívny vplyv na zdravotný stav človeka. Veľa vedeckých výskumov potvrdzuje jeho vynikajúce výsledky (www.vibramax.sk názor profesionála - štúdia Dr. Hostina z Národného športového centra).
6. Tréning možno cielene zamerať na flexibilitu, silu, koordináciu, redukciu, relaxáciu, masáž.
7. Tréning je nenáročný, pri cvičení sa postupuje od jednoduchého k zložitému. Zvládne ho aj športový "antitalent".
8. Dopraje Vám pohodlie pri cvičení (Aj hanbliví jedinci majú pocit sebadôvery, uvedomujú si, že "niečo vedia". Sú len oni a vibračná plošina, nič okolo ich nezaujíma).
9. Nie všetci majú radi činky a posilňovacie stroje. Ale na vibračnej plošine môžu dosiahnuť výsledok aj bez činiek a posilňovacích strojov.
10. Na vibračnej plošine DKN si s obľubou zacvičia aj ľudia v poúrazových stavoch pohybového aparátu, najmä po operácii kolien a s problémami s achilovkami.

Viac informácií o vibračných plošinách nájdete na www.vibramax.sk