Otázky a opovede:

Čo je celulitída?

 Celulitída vzniká z tuku a iných látok, ktoré sú zadržané vo vačkoch spojovacieho tkaniva pod kožou. Tieto látky spôsobujú progresívne hrbolatenie, tiež zvané „pomarančová koža“. Približne 90% žien je ňou postihnutých po dosiahnutí pubertálneho veku.

Prečo sú ženy náchylné k vzniku celulitídy?

 Ženská pokožka je stavaná inak ako mužská, aby dokázala zachytávať tuk počas tehotenstva a aby ženy mohli kojiť a tiež, aby sa počas tohto obdobia dokázala koža roztiahnuť. Keď sú hladiny estrogénov na vrcholných hodnotách, koža zadržiava vodu, spojivé tkanivá v koži tvrdnú, krv a lymfa prúdia pomalšie a tukové bunky sa zväčšujú vo vyššej miere, čo spôsobuje vznik celulitídy.

Čo je to Endermológia?

Endermológia je procedúra schválená austrálskou vládnonou agentúrou TGA (Therapeutic Goods Administration), vytvorená LPG za použitia Cellu M6 keymodule, ktorá dočasne, no zároveň efektívne redukuje výskyt celulitídy a objem tela v liečených oblastiach.

Endermológia skutočne funguje?

Áno, potvrdzujú to mnohé klinické štúdie v Európe aj v USA. Pre podrobnejší prehľad konkrétnych štúdií si pozrite www.corise-lpg.com 

Metóda LPG Endermologie bola schválená napríklad Federálnym úradom Spojených štátov pre potraviny a lieky (US Food and Drug Administration, FDA). FDA je mimoriadne prísna a uznávaná organizácia, ktorá schvaľuje a registruje nové lieky a liečebné metódy.

Kto vykonáva ošetrenie?

 Všetky ošetrenia vykonávajú kvalifikovaní endermologickí terapeuti, ktorí absolvovali odborné školenie.

Ako dlho trvá jedno sedenie? Dá sa popracovať len na problémových partiách?

Sedenie trvá 35 minút. Hlavný dôraz kladieme na ošetrenie problematických partií, ale musí byť ošetrené celé telo, aby sa stimulovala hlavná cirkulácia, a aby sa vyplavili toxické látky.

Koľko sedení je potrebných, aby bolo vidieť prvé výsledky?

 U každého klietna sa výsledky trochu líšia, ale dá sa povedať, že výsledky sú viditeľné po 6-8 ošetreniach.

Koľko ošetrení je potrebných absolvovať?

 Ideálne je absolvovať 15 sedení. Všetko ale závisí od veku, váhy, zdravotnej histórie. Niekto potrebuje ošetrení viac, niekto menej. Prvých šesť ošetrení sa odporúča absolvovať 3 krát do týždňa, neskôr sa môžu sedenia zredukovať na návštevy 2-krát do týždňa. Po dosiahnutí želaného výsledku sa odporúča raz za mesiac absolvovať jedno udržiavacie ošetrenie.

Ako dlho môžem pokračovať s ošetreniami?

 Ideálne je, keď sa zmení celkový životný štýl. Takisto ako keď sa ideme dať ostrihať – ku kaderníkovi chodievame pravidelne a okrem toho, o vlasy sa staráme aj doma, rovnako sa musíme starať aj o celulitídu, lebo inak sa znova vráti.

Je ošetrenie bolestivé?

 Uisťujeme vás, že ste v nalepších rukách. S našim vyškoleným personálom, možnosťou meniť intenzitu ošetrenia vďaka technológii prístroja, nebudete cítiť bolesť. Ošetrenie je neinvazívne, relaxačné, nezahŕňa lekárske procedúry ani použitie chemických látok.

Čo musím mať počas ošetrenia na sebe?

 Počas ošetrenia budete mať na sebe overal – „Endermowear“, ktorý sa používa počas celej kúry. Overal sa používa kvôli hygiene a pocitu intimity.

Môže ošetrenie absolvovať každý?

 Nie, na ošetrenie nesmú ísť tehotné ženy, ľudia s obehovými alebo vaskulárnymi ochoreniami, ľudia s rakovinou, takisto ľudia s infekčnými ochoreniami a AIDS. Pokiaľ si myslíte, že môžete mať nejaké iné problémy, odporúčame konzultovať zdravotný stav s lekárom.

Má ošetrenie aj neželané účinky?

 Jediný neželaný efekt môže byť krvná podliatina u ľudí, ktorí majú veľmi jemnú pokožku. Ale je tam množstvo pozitívnych postranných účinkov, ako napríklad ustúpenie bolesti svalov, zmiernenie stuhnutých častí tela, pocit omladenia a relaxácie.

Je potrebné robiť niečo, aby prišli želané výsledky?

 Áno, zvýšiť príjem tekutín. O presnom množstve vody budete informovaní počas osobnej konzultácie.

Môžu spomínané ošetrenia absolvovať aj muži?

Samozrejme, aj keď muži nie sú náchylní na vznik celulitídy, aj ich pokožka stráca pevnosť prípadne sa im ukladá tuk a ošetrenia im môžu pomôcť. Klinické štúdie potvrdili výborné výsledky na problémových partiách, akými sú napríklad brucho a tukové vankúšiky vzadu na bokoch, ktoré nepekne vyliezajú z bedrových nohavíc. Je to výborné na dodanie tonusu pleti, napríklad pri schudnutí, keď je pokožka voľnejšia, ošetrenie ju pekne spevní.

Aký je rozdiel medzi endermológiou a liposukciou?

Endermológia je neinvazívne ošetrenie a zlepšuje kvalitu spojivového tkaniva. Liposukcia je invazívna metóda, zameraná na odstránenie hlbokého tuku z konkrétnej oblasti. Lekári často odporúčajú endermologické ošetrenia po liposukcii, pretože hojenie je rýchlejšie a dostane tkanivo skôr do kondície.

 

Sú výsledky trvalé?

Ak klient nezlepší svoj celkový životný štýl, vlákna sa opäť dostanú do stavu pred absolvovaním endermológie. Pravidelné cvičenie, vyvážená strava a 1-2 ošetrenia mesačne pomôže udržať dosiahnuté želané výsledky.

Je endermológia novinka?

 Endermológia je špecifická procedúra na ošetrenie celulitídy a tela, ktorá sa využíva od roku 1986. V súčasnosti je vykonávaných 100 000 ošetrení denne v 90 krajinách sveta.